Close

Zabudowy w systemie Smart Wall

Smart Wall to nowoczesne ściany mobilne o szerokim zastosowaniu. Wyróżniają się lekkością, trwałością oraz prostotą łączenia, opartą na innowacyjnym, autorskim rozwiązaniu.

Ściany Smart Wall mogą być wykorzystywane w wielu branżach. Świetnie sprawdzają się m.in. w  biurach i halach przemysłowych, umożliwiając szybką i łatwą aranżację przestrzeni, np. oddzielenie stanowisk pracy lub wydzielenie miejsc o specjalnym przeznaczeniu.

Dzięki łatwości montażu i demontażu oraz solidności konstrukcji ściany Smart Wall mogą być wykorzystywane zarówno do celów tymczasowych, jak i stałych, pozwalając na swobodną adaptację układu pomieszczeń.


System łączenia ścian Smart Wall jest zastrzeżonym wzorem przemysłowym i został zgłoszony do ochrony patentowej w Urzędzie Patentowym.

Ściany mobilne Smart Wall posiadają certyfikaty na materiały w zakresie niepalności, stabilności i izolacyjności akustycznej.


SMART WALL | podstawowe informacje

SMART WALL | montaż – łączenie paneli

SMART WALL | zasada działania klucza

Zabudowy na halach przemysłowych

System Smart Wall zapewnia szeroki zakres możliwości w zakresie aranżacji przestrzeni. Jednym z zastosowań paneli jest tworzenie wewnętrznych pomieszczeń, zlokalizowanych w innych pomieszczeniach lub większej przestrzeni. Konstrukcje mogą być wykonane z paneli z wypełnieniami lub całkowicie bądź częściowo przeszklone. W ten sposób można tworzyć kabiny, wyodrębnione stanowiska robocze, punkty informacyjne lub recepcyjne, sale konferencyjne, pomieszczenia typu meeting room przeznaczone do spotkań lub poufnych rozmów, zaplecza do magazynowania materiałów, archiwów lub urządzeń i innego typu konstrukcje. Dzięki innowacyjnej technice łączenia panele Smart Wall nie mają prześwitów. Zapewniają też wysoki poziom izolacyjności akustycznej, co dodatkowo zwiększa walory wewnętrznych pomieszczeń, zapewnia ochronę przed hałasem oraz gwarantuje odpowiedni poziom dyskrecji.

System Smart Wall sprawdza się zarówno w biurach i budynkach użyteczności publicznej, jak i przestrzeni przemysłowej. Za pomocą ścian mobilnych można dokonać podziału dużej powierzchni magazynowej lub fabrycznej, stworzyć pomieszczenia o specjalnym przeznaczeniu, oddzielić linie produkcyjne czy wytyczyć ścieżki przemieszczania się. Panele Smart Wall posiadają właściwości dźwiękochłonne, dzięki czemu zapewniają ochronę przed hałasem. Pozwalają np. na odgrodzenie, a zarazem „wyciszenie” maszyn, zapewniając komfort pracy na pozostałym obszarze. Umożliwiają też tworzenie stanowisk pracy, a także tworzenie wyodrębnionej przestrzeni, np. biurowej lub przeznaczonej do spotkań bądź konsultacji.

Ścianki i kabiny akustyczne

Panele Smart Wall to niezastąpiony sposób na poskromienie hałasu. Za sprawą innowacyjnych, potwierdzonych certyfikatami wypełnień o wysokich parametrach w zakresie izolacyjności akustycznej panele zapewniają skuteczną ochronę przed nadmiarem decybeli. W ścianach zastosowano zarówno materiały izolujące jak i tłumiące hałas, a także ich połączenie. Takie rozwiązanie pozwala na zapewnienie wyjątkowego komfortu akustycznego w przestrzeni wydzielonej panelami. W zakresie ochrony przed hałasem systemy Smart Wall świetnie sprawdzają się w biurach i budynkach użyteczności publicznej, ale również w przestrzeni przemysłowej, np. w halach produkcyjnych. Z paneli Smart Wall można tworzyć m.in. ściany otaczające stanowiska pracy lub maszyny. Pozwala to zmniejszyć zarówno emisję hałasu poza wydzielony obszar, jak i zapewnić wybranym miejscom odpowiednią izolację akustyczną. W ten sposób można dostosować przestrzeń roboczą do wymagań BHP i PIP w zakresie ochrony przed hałasem.

  • w ofercie posiadamy gąbki akustyczne, z klasą pochłanialności dźwięków: A
    (skala od A do F, gdzie A oznacza najwyższy stopień potwierdzony przez Instytut Technologii Budowlanych; zgodnie z normami PN-EN ISO 354:2005 oraz PN-EN ISO 11654:1999. ), dzięki tym właściwościom znacznie skraca się czas pogłosu (echa) oraz redukuje się poziom hałasu np. na hali produkcyjnej,
  • gąbki akustyczne działają szerokopasmowo, na dźwięki niskie, środkowe i wysokie,
  • grubość gąbki to 5 cm,
  • dostępne w 7-miu kolorach,

Przykładowe realizacje

zabudowa na hali produkcyjnej

pomieszczenie w pomieszczeniu

podział pomieszczenia – profil SMART WALL z pojedynczym wypełnieniem z poliwęglanu komorowego – przeziernego materiału, niezaciemniającego pomieszczenia