Close

21 lutego 2022

Gdzie przydadzą się osłony z pleksi? Krótkie kompendium wiedzy o popularnym tworzywie

Obecnie praktycznie w każdym sklepie czy punkcie usługowym widzimy osłony z pleksi w dowolnej formie. Trudno się temu dziwić, ponieważ naturalne właściwości tego tworzywa zapewniają szerokie zastosowanie i dużą dozę elastyczności. Choć plexi było powszechne jeszcze długo przed pandemią COVID-19, to szczególnie teraz zwraca się na nie większą uwagę. Przedsiębiorcy z łatwością sięgają po protekcję tego materiału i trudno się temu dziwić. Cena jest atrakcyjna, a skuteczność ogromna.

Gdzie przydadzą się osłony z pleksi? Krótkie kompendium wiedzy o popularnym tworzywie

Osłony z pleksi od Omega System znajdą zastosowanie w wielu miejscach. Oto dlaczego

Przegrody ograniczające kontakt ze sprzedawcą czy z klientem to obecnie norma. To intuicyjnie logiczne, ponieważ każdy wie, w jakiej rzeczywistości aktualnie dane jest nam funkcjonować. Ale warto pochylić się nad tym, dlaczego akurat plexi jest spotykane w roli takiego protektora. Polimetakrylan metylu to tworzywo używane w większości w przemyśle. Dlaczego? Ponieważ jest łatwe i przyjemne w obróbce, lekkie, a przy tym wytrzymałe na mechaniczne uderzenia, a także na pęknięcia. Elastyczność sprawia, że dostosowanie osłon z pleksi do otoczenia jest niezwykle proste, a naturalna odporność na szeroki zakres temperatury jest tylko kolejnym atutem. Plexi jest również 10-krotnie wytrzymalsze od zwykłego szkła i, w kontekście koronawirusa, odkażanie takich osłon nie powoduje matowienia i niszczenia się.

Pleksi to dobra osłona covidowa. Doskonale zapobiega z rozprzestrzenianiu się wirusów

W świetle powyższych informacjach trudno się dziwić, że osłony z pleksi spotykane są na każdym kroku. Na pytanie, czy osłony z pleksi chronią przez koronawirusem, można odpowiedzieć jednoznacznie. Jeśli są skrupulatnie, a więc regularnie i dokładnie dezynfekowane, na pewno stanowią nieoceniony aspekt walki z transmisją wirusa. Jeśli interesują cię osłony najwyższej jakości z uwzględnieniem atrakcyjnej ceny, koniecznie sprawdź asortyment firmy Omega System. Nasze projekty są szyte na miarę, co sprawia, że nasi Klienci mają realny wpływ na finalny produkt. Szczegóły poznasz, gdy sprawdzisz naszą ofertę. Serdecznie zapraszamy!