Close

13 lutego 2023

Osłony z pleksi od Omega System nie tylko na czasy pandemii

Czasy epidemii spowodowały, że zaczęliśmy korzystać z rozwiązań, które dotychczas zarezerwowane były dla licznych laboratoriów czy placówek medycznych – czyli wszędzie, gdzie panują szczególne wymogi dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy. Osłony z pleksi są obecnie standardem w niemal wszystkich sklepach spożywczych, aptekach czy urzędach, a nawet biurach. Wszystko dzięki możliwości przycięcia do dowolnego rozmiaru i łatwości montażu, dzięki któremu osłony z pleksi mogą być stosowane w niemalże każdym punkcie, w którym pracownik obsługuje klienta twarzą w twarz. W XXI wieku jesteśmy świadomi błyskawiczności rozprzestrzeniania się licznych wirusów; do zakażeń najczęściej dochodzi drogą kropelkową, a osłony z pleksi skutecznie hamują transmisję bakterii i wirusów. W Omega System wszystkie nasze przegrody umożliwiają maksymalne przestrzeganie przepisów sanitarno-epidemiologicznych.

Omega System prezentuje: funkcje osłon z pleksi

Mimo że nie zajmujemy się przewidywaniem trendów, jesteśmy pewni że osłony z pleksi pozostaną na dłużej w przestrzeni publicznej; zwłaszcza, że pełnią one wiele pożytecznych funkcji. Między innymi zapewniają klientom prywatność podczas konwersacji z przedstawicielem danej firmy czy placówki. Nie każdy zawsze ma ochotę na to, by przypadkowe osoby usłyszały ich wypowiedzi – zabudowa wykonana z pleksi zapobiega rozprzestrzenianiu się dźwięków na boki, przez co trudniej jest podsłuchać cudzą rozmowę. Nie należy również zapominać o istnieniu innych chorób przenoszących się drogą kropelkową, do których należy znana wszystkim grypa czy przeziębienie. Świadomość o zminimalizowanym zagrożeniu zakażeniem dzięki zabudowie zwiększa komfort zarówno pracownika, jak i klienta. Osłony z pleksi doskonale sprawdzą się też w przestrzeniach coworkingowych lub biur open space, gdzie mimo wszystko każdy pracownik potrzebuje odrobiny prywatności połączonej z możliwością swobodnego kontaktu z resztą zespołu.

Idealne osłony z pleksi według Omega System

Zakup osłony z pleksi powinien być przemyślaną inwestycją – w ofercie naszego sklepu dostępnych jest kilka rodzajów osłon z pleksi, które znajdą swoje zastosowanie nie tylko w biurach czy urzędach, lecz także restauracjach czy kasach biletowych. Jeżeli zostalibyśmy zapytani o cechy idealnej osłony, zdecydowanie wskazalibyśmy:

  • sposób wykonania – od niego zależy stabilność płyty, a także jej wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne i warunki panujące w pomieszczeniu

  • sposób wykończenia – zabudowane ranty i krawędzie minimalizują ryzyko zranienia klienta lub pracownika

  • lekkość – w przypadku osłony montowanej przy biurku, stoisku czy meblu, waga ma bardzo ważne znaczenie; lekkie osłony z pleksi pozwalają na ich łatwiejszy transport czy demontaż

Zainstalowanie osłon z pleksi nie jest już żadną nowością. Dotarliśmy do czasów, w których bardziej troszczymy się o bezpieczeństwo; niezależnie czy chodzi o Ciebie, Twoich pracowników czy klientów – lepiej dmuchać na zimne i postawić płyty z pleksi. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat naszych produktów, zapraszamy do kontaktu. Nasi specjaliści z chęcią odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania.

Exit mobile version